You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Мандрівний фестиваль Docudays UA

Фотовиставка про Херсон і фільм про «Ореста» з «Азова» – на Волині стартує 19 Мандрівний Docudays UA

Із 2 по 10 грудня на Волині пройде 19 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Відкриття фестивалю відбудеться 3 грудня о 15:00 у Волинській державній обласній універсальній науковій бібіліотеці імені Олени Пчілки.

Розпочнеться захід із презентації виставки світлин фотографа Медіаплатформи "Вгору" Олександра Корнякова «Нескорений Херсон» за участі команди видання, після чого – перегляд короткометражного документального фільму режисерки Юлії Гонтарук "Фортеця Маріуполь. Орест" і розмова про відвагу, несхитність, самовідданість українців та українок у боротьбі за свободу.

Вхід вільний.

***

Фотовиставка «Нескорений Херсон»це історія, зафіксована журналістами Медіаплатформи "Вгору", які від початку повномасштабної війни і до кінця літа перебували в окупованому Херсоні, жили в підпіллі, брали участь у мітингах, знімали фото й відеорепортажі.

Фільм «Фортеця Маріуполь.Орест» – один із циклу «Фортеця Маріуполь», який розповідає про воїнів, оточених у Маріуполі на «Азовсталі». Героєм фільму став Дмитро Козацький на псевдо "Орест" – голова пресслужби полку «Азов», який від початку російського вторгнення висвітлював ситуацію в місті та на «Азовсталі», а згодом разом із побратимами перебував у полоні. Його світлина бійця під променем світла облетіла весь світ

Тема цьогорічного Мандрівного Docudays UA – «Надзвичайний стан» – дуже зрозуміла та близька всім українцям та українкам. Надзвичайний стан — це виняткова ситуація, коли звичне життя та плани на майбутнє поставлені на паузу. А базові життєві потреби й людські права – під постійною загрозою.

Смуги у візуальному оформленні нагадують заклеєне скотчем вікно. Вони стали своєрідним символом надзвичайного стану та воєнних дій. Але за вікном – наше життя і майбутня перемога.

Цього року безпека глядачів і глядачок – найпріоритетніше завдання, тому кількість офлайнових публічних заходів обмежена. Однак фільми можна буде переглянути під час онлайн-заходів. Стежте за інформацією на Фейсбук-сторінці фестивалю - https://www.facebook.com/DocudaysUAVolyn

________________________________

Організатори - Громадська організація «Докудейз», Українська Гельсінська спілка з прав людини, Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я», ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Координатор фестивалю на Волині – ВОГО «Волинський прес-клуб»

Парнери - Волинська державна обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки, Волинська обласна бібілотека для юнацтва, Медіаплатформа "Вгору" (м. Херсон), Луцький педагогічний коледж, Нововолинська міська бібліотека, ГО «Простір ВВ» (м. Володимир), Кіноклуби медіапросвіти Ducydays UA при ЗОШ №23 м. Луцька та Нововолинському науковому ліцеї.

Медіапартнери - Суспільне. Луцьк, Інтернет-видання "Район.Культура", Канал соціальних новин "Перший", Інтернет-видання "ВолиньPost"

 

“Я хотіла б, аби фільм “Невидимі” підняв питання порушення прав жінок під час пологів у Європі”, – режисерка Майя Мартіняк

У Міжнародний день прав людини - 10 грудня - після онлайн-перегляду документальної стрічки “Невидимі” відбулася дискусія “Народжувати гідно. Право на безпечні пологи” у межах Всеукраїнської кампанії ГО “Докудейз” “Разом за безпечні пологи”.

У ній взяли участь експертки й експерти, які обговорили з якими порушеннями та дискримінацією стикаються жінки під час народження дитини.

Для збільшення натисніть на зображенні

Детальніше...
 

Щоб адекватна інформація про коронавірус стала вірусною. На Волині стартував 18 Мандрівний Docudays UA

Станом на сьогодні у світі зафіксовано понад 250 мільйонів випадків захворювань на COVID-19 і понад 5 млн смертей. Як людство, зокрема – українське суспільство, реагує на виклики, пов’язані з пандемією? Як робити усвідомлений вибір у ситуації засилля фейків і маніпуляцій, відсутності доступної інформації, недовіри до уряду й медичної системи загалом? Чи можуть бути обмежені права людини в кризових ситуаціях і на яких підставах?

Ці та інші теми були порушені під час дискусії «COVID-2019: виклики у новій реальності», яка відбулася після перегляду фільму про початок пандемії в китайському Ухані «76 днів». Цим заходом розпочався на Волині 18 Мандрівний Docudays UA.

Для збільшення натисніть на зображенні

Детальніше...
 

Фільм про пандемію COVID-19 в Ухані розпочинає Мандрівний Docudays UA на Волині

Уже впродовж кількох років тема COVID-19 є чи не основною для всього світу. Різні країни по-різному реагують на цей виклик, шукаючи рішень подолання пандемії шляхом проб і помилок, а також успішних рішень.

Чи пам’ятаємо ми, як усе починалося? Фільм режисерів Хао Ву, Вейші Чень та Аноніма «76 ДНІВ» - про Ухань у січні 2020 р., коли влада Китаю закрила місто й обмежила пересування для його мешканців. Знятий на вулицях і в кількох лікарнях, він розповідає історії про людей, які опинилися в епіцентрі пандемії...

Цим фільмом 25 листопада о 18:30 розпочинається Мандрівний Docudays UA на Волині.

Після перегляду фільму відбудеться дискусія про виклики, які постають перед нами сьогодні. Участь в обговоренні візьмуть:
- Олег Яковенко - завідувач відділення пульмонології Волинської обласної клінічної лікарні;
- Олександра Матвійчук - правозахисниця, голова ГО "Центр громадянських свобод";
- Отар Довженко - журналіст, медіаексперт, головний редактор видання "Детектор Медіа".

Захід відбудеться у форматі онлайн. Для участі в ньому зареєструйтеся, будь ласка, за цим посиланням: https://bit.ly/3cfEoLL

На вказану електронну пошту надійде активний лінк для входу в ZOOM-зустріч.
_______________

Перегляд фільмів 18 Мандрівного Docudays UA можливий лише в межах фестивалю.
З програмою відкритих показів можна ознайомитися:
- на нашій сторінці у Facebook - 
- на сайті Мандрівного Docudays UA - https://travelling.docudays.ua/

 

Зустрічайте 18 Мандрівний Docudays UA у Волинській області!

Із 25 листопада по 10 грудня на Волині відбуватиметься 18 Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Перегляди й обговорення фільмів, дискусії відбуватимуться наживо у бібліотеках і навчальних закладах Луцька, Торчина, Нововолинська (із дотриманням карантинних норм), а також в онлайн-форматі – для всіх, хто проживає в різних куточках Волині і за межами.

Цьогорічна тема фестивалю – «Повне одужання».

Детальніше...
 

Конфлікт чи насильство? Відбувся семінар-тренінг для волинських поліцейських

Із нагоди Міжнародного дня прав людини, який відзначаємо 10 грудня, і в межах XVII Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA для поліцейських Волинської області відбувся семінар-тренінг із протидії гендернозумовленому, домашньому насильству. Партнером заходу став відділ уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління дотримання прав людини Національної поліції України у Волинській області.

Для збільшення натисніть на зображенні

Тренерка - гендерна експертка, психотерапевтка і заступниця голови Центру "Жіночі перспективи" - Марта Чумало акцентувала увагу учасників і учасниць на тому, як відрізнити насильство від конфлікту і чому це важливо, ознайомила з "колесом насильства" і мотивацією осіб, які скоюють насильство, а також застерегла від грубих помилок поліцейських у роботі із ситуаціями домашнього насильства.

"Проблема насильства в родинах є досить гострою для Волині. Небезпека полягає в тому, що прояви жорстокості не лише руйнують стосунки - вони призводять до моральних і фізичних травм, до каліцтва і смертності. Тому вкрай важливо вчасно і в правовому полі оперативно реагувати на усі звернення, які надходять на лінію 102", - наголосила старша інспекторка відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Управління дотримання прав людини Національної поліції України у Волинській області Наталія Бартощук.

 

Цькування в онлайні – одна з причин підліткових суїцидів. Для освітян Волині відбувся онлайн-семінар із кібербулінгу

Більше сотні соціальних педагогів, психологів і вчителів освітніх закладів Волинської області стали слухачами семінару-презентації «Стоп кібербулінг! Як захистити дітей і підлітків в інтернеті», що відбувся 8 грудня у форматі онлайн.

Для збільшення натисніть на зображенні

Захід організував Волинський прес-клуб у партнерстві з Управлінням освіти і науки Волинської ОДА у межах Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA у Волинській області та Міжнародної акції «16 днів проти насильства».

На зустрічі йшлося, зокрема, про те, які види кібербулінгу найбільш поширені в Україні, як виявити ознаки інтернет-цькування неповнолітніх і як діяти педагогам, психологам, якщо вони дізналися про таку ситуацію. Також учасники зустрічі мали можливість побачити перші в Україні анімаційні ролики проти кібербулінгу, створені національною Кампанією проти кібербулінгу на основі реальних історій українських школярів і школярок.

Детальніше...
 

Зупинити насильство! На Волині обговорили механізми реагування та взаємодії різних суб’єктів і громадськості в протидії гендернозумовленому насильству

За 9 місяців 2020 року в Україні зафіксовано 150 тисяч звернень до правоохоронців щодо домашнього насильства. Експерти визнають: кількість таких випадків у карантин зросла щонайменше на 40 %. Як протидіяти кривдникам та куди звертатися потерпілим за допомогою? Що варто змінювати на всіх рівнях влади, аби врешті в Україні ті, хто потерпає від домашнього насильства отримували належну допомогу, почували себе у безпеці і не боялися розпочинати життя без болю. Про це міркували під час «круглого столу» онлайн, організованому Волинським прес-клубом і Кафедрою політології, управління та державної безпеки Факультету історії, політології та національної безпеки Волинського національного університету імені Лесі Українки.

Детальніше...
 

У листопаді-грудні на Волині - XVII Мандрівний Docudays UA

Із 25 листопада по 10 грудня на Волині відбуватиметься XVІI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Розпочнеться він із обговорення проблематики теми гендернозумовленого, домашнього насильства. Адже 25 листопада – Міжнародний день ООН за ліквідацію насильства щодо жінок і цим днем стартує Міжнародна акція «16 днів проти насильства».

Детальніше...
 

Усі ми можемо купувати менше... В Нововолинську обговорювали тему ІТ-індустрії

Фільм про невидимий бік ІТ-індустрії американської режисерки Сью Вільямс “Навмисна смерть” викликав чимало емоцій у старшокласників нововолинських шкіл та електротехнічого коледжу.

Зліва направо: координаторка фестивалю Богдана Стельмах, директорка Центральної міської бібілотеки Світлана Кухарук

Детальніше...
 
Сторінка 1 з 6

Архів

2023
червня
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook