You are here:
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Волинський вибір – 2012

Парламентські вибори і волинські медіа: чверть матеріалів – із ознаками «джинси»

Узагальнені результати моніторингу волинських медіа у серпні-жовтні 2012 р.

У період виборчої кампанії Волинський прес-клуб здійснював моніторинг регіональних медіа щодо дотримання ними професійних стандартів у висвітленні процесів перебігу виборів, діяльності кандидатів у депутати й осередків політичних партій. Зокрема, аналізу підлягали:

 • друковані видання – «Волинь-нова», «Волинська газета», «Відомості.ua», «Віче-інформ», «Вісник і Кº», «Луцький замок», «Сім’я і дім», «Аверс ПРЕС»;
 • інтернет-видання – «Волинські новини», «Волинська правда», «Волинський інформаційний портал», «ВолиньPost», «Під прицілом», «Перець Волинський»;
 • електронні ЗМІ – телеканал «Нова Волинь», ТРК «Аверс», радіо «Луцьк», «Волинське радіо», радіо «СіД FM».

Загалом було проаналізовано 842 публікації в друкованих ЗМІ, 708 публікацій в інтернет-виданнях і 680 повідомлень в ефірі радіо й телебачення.

Детальніше...
 

Волинські медіа у період фінішу виборчих перегонів

Короткий огляд результатів моніторингу за жовтень 2012 р.

В останній передвиборчий місяць кількість політичної інформації в регіональних медіа Волині збільшилася майже вдвічі. Зокрема, ми виявили 407 публікацій у друкованих ЗМІ, 297 – в інтернет-виданнях, а також відстежили 134 випуски новин в ефірі трьох радіо та 90 випусків на двох місцевих телеканалах. Результати проведеної роботи засвідчили: найбільше матеріалів з ознаками замовності міститься, як і в попередні місяці, в друкованих медіа, найменше – в ефірі місцевих радіо і телебачення. При чому, в інтернет-виданнях таких публікацій вдвічі менше, ніж у друкованих.

Детальніше...
 

Громадські діячі, політики і журналісти обговорювали хід виборчих перегонів на Волині

ВОГО «Волинський прес-клуб» у партнерстві з ЛМГО «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу», ВОГО «Гендерний центр», представництвами Громадянської мережі «ОПОРА» та Громадянського Руху «ЧЕСНО» на Волині організували «круглий стіл» із питань виборчих перегонів на Волині і безпосередньо перебігу дня виборів. Участь у ньому взяло близько тридцяти громадських активістів, політиків (зокрема і кандидатів у депутати), журналістів.

Як зазначила координатор Волинського прес-клубу Богдана Стельмах, зустріч ініційована заради того, аби її учасники поділилися власними спостереженнями за виборчим процесом на Волині, проаналізували ситуацію, яка склалася на Волині, і загалом – комплексно поглянули на виборчий процес і зробили певні висновки.

Детальніше...
 

Міжнародні спостерігачі не побачили системних порушень у день виборів

Спостерігачі від Центральноєвропейської групи Політичного аналізу Сергій Дежнюк і Марк Шитров зафіксували порушення на виборчих дільницях Луцька, проте, за їх словами, вони не є системними і суттєво не вплинуть на результати голосування. Зокрема, це - відсутність на одній із дільниць прізвищ трьох виборців (із якої причини - спостерігач не знає), а також допомога в будинку престарілих однієї людини кільком виборців.

Детальніше...
 

Громадські організації – одні з основних спостерігачів за виборчим процесом і генератори змін до законодавства

Телепередача циклу «Ваш вибір: обирайте свідомо» у рамках спільного проекту Волинського прес-клубу і Волинської ОДТРК присвячена питанням участі громадськості в процесі моніторингу виборчого процесу, спостереження за перебігом виборів у день голосування і як це впливатиме на результати. Гості студії – координатор ГМ «ОПОРА» у Волинській області Михайло Шелеп і голова ВОО КВУ Юрій Кресак. Ведучий – Олег Кшиштоф.

Вітаю! 28 жовтня – вибори. Кожен із нас має право вимагати, щоб вони були чесними і прозорими. Проконтролювати те, як виконуються наші вимоги, можемо за посередництвом громадських організацій. Пропоную глядачам протягом ефіру долучитися до нашого інтерактивного опитування і дати відповідь на запитання «Чи впливають громадські організації на перебіг виборчого процесу в Україні?»

 • так, суттєво
 • так, частково
 • ні, не впливають

Наше інтерактивне опитування не є соціологічним опитуванням: воно відображає думку лише частини глядацької аудиторії.

Детальніше...
 

Меморандум про стандарти висвітлення виборчої кампанії

Громадські медіа-організації «Інтерньюз-Україна» та Інституту розвитку регіональної преси звернулися до журналістів і редакторів засобів масової інформації із проханням приєднатися до Меморандуму, напрацьованого їх експертами, і дотримуватися викладених у ньому стандартів. «Адже ми, журналісти, та наші глядачі, слухачі та читачі цього дійсно варті!! – йдеться у зверненні.

Детальніше...
 

Із розпалом виборчої кампанії зросла кількість замовних матеріалів у волинських медіа

Короткий огляд результатів моніторингу за вересень 2012 р.

У вересні політична реклама заполонила весь інформаційний простір: білборди, сітілайти, стрічки новин в Інтернеті, шпальти газет, ефір. Процес закономірний для будь-яких виборів і шанс для власників інформаційних носіїв заробити копійку. Окремі друковані видання навіть збільшили кількість сторінок. Лишається порадіти за колег, якби не одне але…

Як ми уже писали у попередньому оглядовому звіті за серпень, упродовж трьох місяців виборчої кампанії Волинський прес-клуб здійснює моніторинг регіональних засобів масової комунікації (ЗМК) на наявність політичної «джинси» (замовних матеріалів, не позначених як замовні).

У вересні нами було проаналізовано 250 публікацій на виборчу тематику в друкованих виданнях, 86 випусків новин на телебаченні і 122 на радіо, 217 повідомлень в інтернет-виданнях.

Детальніше...
 

Про роль громадських організацій у чесних і прозорих виборах

... ітиметься в останній телепередачі циклу «Ваш вибір: обирайте свідомо» у рамках спільного проекту Волинського прес-клубу і Волинської ОДТРК. Зокрема, обговорення стосуватиметься питань участі громадськості в процесі моніторингу виборчого процесу, спостереження за перебігом виборів у день голосування і як це впливатиме на результати. Гості студії – координатор ГМ "ОПОРА" у Волинській області Михайло Шелеп і голова ВОО КВУ Юрій Кресак. Ведучий – Олег Криштоф.

Початок – 9 жовтня (вівторок) о 18.00

***

Проект реалізовується за підтримки Посольства США в Україні.

Ознайомитися з текстовими варіантами всіх передач і переглянути відеосюжети можна на сайті Волинського прес-клубу (http://www.volynpressclub.org.ua/) в рубриці "Волинський вибір – 2012".

 

Програми волинських кандидатів-мажоритарників: загальні обіцянки і майже у всіх – одні й ті ж

Що обіцяють політики в своїх виборчих програмах? Чи може виборець зрозуміти, про що вони? Чи існують відмінності в обіцянках і скільки в них конкретики? Про це – чергова передача Волинського прес-клубу і Волинської ОДТРК циклу «Ваш вибір: обирайте свідомо». Гості студії – журналіст інтернет-видання «Волинський інформаційний портал» Анна Єкименко і голова ВОГО «Асоціація розвитку туризму Волині» Юрій Моклиця. Ведучий – Олег Криштоф.

­– Вітаю! Якщо ви не впевнені у завтрашньому дні, переживаєте за долю країни, рекомендую почитати передвиборчі програми кандидатів і партій. Думаю, вони вас переконають, що все буде гаразд. І думаю, цим документам варто вірити: не можуть наші політики так немилосердно брехати. Про це сьогодні й поговоримо. Також пропоную відповісти на питання: «Чи впливає на ваш вибір зміст програм кандидатів і партій?»

 • так, впливає
 • ні, не впливає
 • не цікавлюсь програмами

Наше інтерактивне опитування не є соціологічним опитуванням: воно відображає думку лише частини глядацької аудиторії.

Детальніше...
 
Сторінка 1 з 3

Архів

2023
червня
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook