You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

Про дозвіл на публікацію інтерв’ю

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Останнім часом трапилося кілька скандальних ситуацій щодо публікації інтерв’ю. Роз’ясніть, будь-ласка, чи редакції справді потрібен дозвіл на публікацію інтерв’ю від особи, у якої воно взяте?».

До 1.01.2023 року діяв Закон України «Про авторське право і суміжні права» №3792-XII від 1993 року, в якому у статті 13 «Співавторство» в частині третій зазначалося, що «Співавторством є також авторське право на інтерв’ю. Співавторами інтерв’ю є особа, яка дала інтерв’ю, та особа, яка його взяла. Опублікування запису інтерв’ю допускається лише за згодою особи, яка дала інтерв’ю».

Детальніше...
 

Про оплату за рекламу в медіа

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Чи дійсно тепер вже не можна перераховувати гроші за рекламу, яку ми розміщуємо на сайті, на підприємця?».

– Хоча набрання чинності Законом України «Про медіа» було гучною подією, якось непомітно пройшли зміни, внесені до Закону України «Про рекламу».  В прикінцевих та перехідних положеннях є зміни до Закону України “Про рекламу”, серед яких є і доповнення статтею 13-1 такого змісту:

Детальніше...
 

Про реєстрацію в реєстрі видавців. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Зареєстрували товариство з метою видання газети. Чи потрібно нам після набрання чинності Законом України «Про медіа» реєструватися в реєстрі видавців?».

– Державний реєстр видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції (далі – Державний реєстр) передбачений Законом України «Про видавничу справу». Державний реєстр ведеться з метою обліку суб’єктів видавничої справи в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, уповноваженим органом є Державний комітет телебачення і радіомовлення України (Держкомтелерадіо). Частиною другою статті 12 Закону України «Про видавничу справу» встановлено, що суб’єкти господарювання провадять діяльність у видавничій справі після внесення їх до Державного реєстру на підставі свідоцтва про внесення суб’єкта господарювання до Державного реєстру видавців, виготовлювачів і розповсюджувачів видавничої продукції.

Детальніше...
 

Про клопотання щодо надання акредитації в Міністерстві оборони. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Чи не могли б ви надати зразок листа керівника ЗМІ з клопотанням надати акредитацію? Цей лист необхідно додати до аплікаційної форми при акредитації в Міністерстві оборони».

Детальніше...
 
Сторінка 1 з 81

Архів

2023
червня
MoTuWeThFrSaSu
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook