You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Медіа-новини

Про кошти від розміщення реклами та підприємницьку діяльність. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проєктів Тернопільського прес-клубу  Ігор ФЕДОРЕНКО

«Як друкованому або інтернет-ЗМІ у законний спосіб (щоб не було претензій від податкових органів) можна отримувати плату за розміщення реклами  у випадку, коли надходжень від реклами небагато, вони нестабільні і, відповідно, засновнику ЗМІ недоцільно реєструватися фізичною особою-підприємцем? В одному випадку йдеться про вебсайт, не зареєстрований як ЗМІ. В іншому – про друковане ЗМІ, засновником якого виступає фізична особа».

– Із вашого питання вбачається бажання здійснювати підприємницьку діяльність фізичною особою без реєстрації підприємцем і уникнути оподаткування.  Бо це буде господарська діяльність, яку ви будете здійснювати безпосередньо, систематично та  отримувати дохід від розміщення реклами. На жаль, в цьому випадку законного способу не платити податки чинне законодавство не передбачило, зате передбачило відповідальність.

Детальніше...
 

Працює «Гаряча лінія» з надання правової допомоги медіа

Нагадуємо, що для юридичної допомоги журналістам та редакціям працює «гаряча» телефонна лінія. 

Щоденно у робочі дні – з понеділка по п’ятницю – з 10-ї до 14-ї години безкоштовні юридичні консультації всім потребуючим надаватиме медіаюрист Ігор Федоренко. Телефон – 099-986-69-66.

_____________________

«Гаряча лінія» працює в рамках проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

Про проблему з договором на оренду приміщення. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО

«Наша редакція  уклала договір оренди приміщення строком на 15 років, але не посвідчила договір нотаріально. Наразі район ліквідовано, і виникла проблема з новою районною радою – вони стверджують, що такий договір нікчемний. Чи є порушення закону в нашій ситуації?».

– Якщо звернутися до частини другої ст.793 Цивільного кодексу України (далі – ЦКУ), договір найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) строком на три роки і більше підлягає нотаріальному посвідченню, крім договору, предметом якого є майно державної або комунальної власності, який підлягає нотаріальному посвідченню у разі, якщо він укладений за результатами електронного аукціону строком більше ніж на п’ять років. Статтею 220 ЦКУ визначені правові наслідки недодержання вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору:

Детальніше...
 

Про скорочення штату для зменшення витрат на заробітну плату. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО

«На початок 2021 року наше товариство опинилося в скрутному фінансовому становищі, і  через 3 місяці може збанкротувати. Єдиним виходом є скорочення штату працівників, щоб зменшити витрати на заробітну плату. Чи може трудовий колектив протоколом загальних зборів ТОВ скоротити або перевести на 0,5 ставки посаду редактора? Людина, яка займає цю посаду, вже кілька років є пенсіонером та має додаткові джерела доходу. Якщо це можливо, то як це можна обґрунтувати в правовому полі?».

– Відповідно до частини 3 статті 64 Господарського кодексу України підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис. Скорочення штату  – це зміна штатного розпису за рахунок ліквідації певних посад або зменшення кількості штатних одиниць за певними посадами. Переведення працівників на 0,5 ставки (правильніше буде назвати це встановленням працівникам неповного робочого часу) можливе, якщо редакція в зв’язку з карантином, виробничою необхідністю чи іншими обставинами не може більше використовувати працю працівників протягом повного робочого часу.

Детальніше...
 

Про платну рекламу у ЗМІ громадської організації. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО

«Нам потрібна ваша допомога  у питанні  розміщення реклами в ЗМІ. Розглядаємо такі варіанти:  оплата на благодійний рахунок організації з вказуванням  “на статутну діяльність” або “за розміщення реклами”, а організація ці кошти витрачатиме на статутну діяльність».

– Як вбачається з вашого запитання, ЗМІ зареєстроване на громадську організацію, яка є неприбутковою, і ви хочете в цьому ЗМІ (або на сайті організації) розміщувати рекламу за гроші. Право громадської організації на користування пільгами в оподаткуванні податком на прибуток виникає після внесення такої організації до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Підпункт 133.4.1 Податкового кодексу України (далі ПКУ) визначає умови, яким повинні відповідати неприбуткові підприємства, установи та організації.

Детальніше...
 
Сторінка 7 з 64

Архів

2021
жовтня
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook