You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Гендер і медіа

У Луцьку вийшла друком "Ґендерна абетка для українських медіа"

У Міжнародний день прав людини громадські діячки Волинського прес-клубу та Гендерного центру презентували посібник для медій із питань рівності прав жінок і чоловіків у суспільстві. 

Детальніше...
 

Гендерна рівність: шведський підхід до справедливості

Швеція відома як одна з найбільш рівноправних для чоловіків і жінок країн у світі, завдяки твердому переконанню, що чоловіки і жінки повинні володіти владою і впливом різною мірою. Розвинута система соціального забезпечення допомагає і чоловікам, і жінкам зберігати рівновагу між роботою і сімейним життям. Але влада Швеції визнає, що в багатьох сферах ще належить навести порядок.

Далі - російською


 

Про гендер говорити модно. Друге фокус-групове дослідження волинських медіа

Друге фокус-групове дослідження щодо розуміння журналістами гендерної проблематики відбулося днями у Волинському прес-клубі.

Детальніше...
 

Підбито підсумки конкурсу "Права жінок і чоловіків у суспільстві"

В останній день вересня в затишній кав’ярні "Druzi forrever" відбулося підбиття підсумків і нагородження учасників та переможців конкурсу "Права жінок і чоловіків у суспільстві", оголошеного для журналістів волинських медіа, громадських діячів і студентів.

Його метою було поглянути на питання прав людини в українському суспільстві за ознакою статі.

Оксана Ярош - голова ВОГО "Гендерний центр", керівник проекту "Гендерна абетка для медіа"

На конкурс було подано 22 матеріали, з яких - 4 радіопередачі, одна - відеопередача, решта - друковані тексти, як опубліковані раніше так і ті, які ніде не були надруковані.

Детальніше...
 

Гроші, які мають стать...Або Перший в Україні гендерний бюджет :-)

Розмова про жінок, чоловіків і гроші, а також наші міські й державні бюджети відбулася 30 серпня у форматі медіа-кав'ярні, організованої Волинським прес-клубом і Гендерним центром для волинських журналістів.

Нас гостинно приймала кав'ярня "Druzi forrever"

Детальніше...
 

У Харкові офіційно відкрито Гендерний музей

Відкриття Ґендерного музею, або Музею історії жіноцтва, відбулося у Харкові 26 серпня. Насправді музей існував ще з 2006 року, але через певні складнощі розташувати стаціонарні експозиції та зібрати всю величезну колекцію музею в одному приміщенні не вдавалося.

За словами керівниці музею Тетяни Ісаєвої, проект «розвивався і «завдяки», і «всупереч». Завдяки підтримці Міжнародного жіночого фонду, Харківської міської адміністрації, яка надавала тимчасове приміщення, численній допомозі волонтерів...».

Детальніше - http://www.civicua.org/news/view.html?q=2081349

 

Ла Страда-Україна видала довідник на гендерну тематику

Міжнародний жіночий правозахисний центр “Ла Страда-Україна” зробила вагомий крок на допомогу українцям – видала друком   "ТОП-10 гендерної політики".

1. Що таке принцип рівних прав та можливостей жінок і чоловіків?
2. Що таке ґендер?
3. Чи означатиме ґендерна рівність однаковість всіх і кожного в суспільстві?
4. Чому і сьогодні в суспільстві існує ґендерна дискримінація і які її вияви?
5. Чому актуальною є ґендерна політика держави і в чому вона полягає?
6. Як законодавство України відображає ґендерну проблематику і що ще потрібно робити в країні для того, щоб зменшити вияви дискримінації за ознакою статі?
7. Які позитивні наслідки має запровадження різноманітних ініціатив, здійснення яких враховує відмінності чоловіків та жінок?
8. Які повноваження мають депутати Верховної Ради України, обласних та місцевих рад, працівники органів державної влади та місцевого самоврядування в напрямі розвитку та вдосконалення державної політики в цій сфері?
9. Чи існують в державі механізми захисту від дискримінації?
10. На які державні органи та інституції покладені ці повноваження?

На ці та інші питання можна знайти відповіді у новому виданні.

Брошура розрахована на уважних читачів, яким небайдуже сучасне та майбутнє України, втілення в життя принципів соціальної справедливості, демократії, прав людини, поваги до людської особистості, честі та гідності кожної людини, на того, хто дивиться у майбутнє, не забуваючи минулого, і бажає, щоб положення Конституції України про соціальну державу, вищою цінністю в якій є її громадяни, із формальної декларації перетворилося на реальність.

Брошура розрахована на читачів, які ставлять запитання і шукають відповіді на них, аналізуючи різноманітні джерела, звертаючись до думок різних науковців, політиків, експертів, державних діячів, спираючись на норми міжнародного права та національне законодавство України.

Видання стало можливим завдяки підтримці МБФ "Український жіночий фонд".


 

Як розпізнати і не поширювати сексистський контент у медіа й рекламі?

Це питання було основним під час обговорення проблеми дискримінації за ознакою статі у форматі гендерної медіа-кав’ярні, організованої в Луцьку Волинським прес-клубом і Гендерним центром для місцевих журналістів.

Що таке "сексизм", які його типові ознаки і форми, що робити, коли реклама відверто принижує людську гідність, які причини і наслідки дискримінаційного контенту, як писати журналістські матеріали, аби вони не викликали несприйняття в жіночої або чоловічої частини суспільства, чи є нормативно-правове регулювання з"ясовували учасники зустрічі за допомогою експерток із цих питань.

Зліва направо: Марія Дмітрієва , Ірина Ковальчук, Софія Котова-Олійник

Оголені жіночі тіла, еротичні пози, оречевлення, акцент на окремих частинах тіла – це те, що "промовляє" до нас із телеекранів,біг-бордів і друкованих видань. "У нас уже замилюється око на цю рекламу, ми її не помічаємо, але її дуже легко знайти", – зауважила голова ВОГО "Гендерний центр" Оксана Ярош.

Детальніше...
 

Перша гендерна медіа-кав'ярня - про сучасне рабство

У Луцьку в ресторані "Ортеол" відбулася перша гендерна медіа-кав'ярня, темою для обговорення якої стала проблема торгівлі людьми крізь призму окремих людських доль – чоловіків, жінок і дітей. Її учасниками стали представники громадських організацій, правоохоронних органів, обласного центру зайнятості, освітніх закладів і журналісти.

Детальніше...
 

Проблеми з рівними можливостями чоловіків і жінок існують в усьому світі

Завершальний тренінг із гендерної проблематики для волинських медіа відбувся 25 травня у Волинському прес-клубі. Його ключовою темою стало питання ролі чоловіків і жінок у суспільстві в різних країнах світу.

Результати дослідження й аналізу статусу двох статей у США поділилася член комітету з гендерних питань, волонтерка Корпусу Миру Сандра Рассел. Допомагали їй іще дві волонтерки з Луцька і Тернополя - Валентін і Катрін.

(зліва направо: Валентін, Сандра, Крістін)

Детальніше...
 
Сторінка 16 з 18

Архів

2022
серпня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook