You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. Про доплати для журналістів

На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Підкажіть, будь ласка, чи поширюються на журналістів реформованих ЗМІ норми постанови КМУ №1038 “Про умови оплати праці журналістів державних і комунальних засобів масової інформації” у частині щомісячної надбавки у розмірі 3% за кожен рік стажу? Зміни пенсійного законодавства уже позбавили журналістів пенсій держслужбовців. Невже творчих працівників можна стимулювати тільки внутрішніми наказами про доплати?».

– Як вбачається з самої назви Постанови Кабінету міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1038 «Про умови оплати праці журналістів державних і комунальних засобів масової інформації», вона поширюється на державні та комунальні засоби масової інформації. Згідно пункту Постанови виключно посади журналістів державних і комунальних засобів масової інформації прирівнюються до посад керівних працівників, спеціалістів секретаріату (апарату) відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування. І на цій підставі встановлюються посадові оклади. Встановлення щомісячної надбавки за вислугу років журналістам державних  і комунальних засобів масової інформації та державних інформаційних агентств здійснюється на підставі порядку обчислення стажу роботи, затвердженого цією ж Постановою КМУ.

Після того, як ваша редакція була роздержавлена відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», вона втратила статус комунального засобу масової інформації,тож Постанова № 1038 «Про умови оплати праці журналістів державних і комунальних засобів масової інформації» на вас вже не поширюється.

Для побудови і впровадження на підприємстві  системи матеріального стимулювання праці слід керуватися Законом України  «Про оплату праці», «Методичними рекомендаціями щодо організації матеріального стимулювання праці працівників підприємств і організацій» Міністерства праці та соціальної політики України. Як правило, порядок преміювання працівників встановлюють у положенні про преміювання, що є додатком до колективного договору. Якщо  колективний договір відсутній,  правила преміювання можуть бути встановлені в положенні про преміювання, затвердженому наказом керівника підприємства, або у трудовому договорі з працівником.

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Фото - Тернопільський прес-клуб

 

Архів

2022
січня
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook