You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Життя за новими правилами: як ведеться реформованим "районкам"

Із січня 2019 року всі районні друковані ЗМІ, які раніше були комунальними, почали працювати як незалежні від органів влади та місцевого самоврядування медіа. Значну допомогу в процесі реформування надавав їм Тернопільський прес-клуб у межах проекту «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки Медійної програми в Україні, Internews. Це були і юридичні консультації, і тренінги, й обміни досвідами, й інформаційна підтримка... Чимало почерпнули для себе і ті редакції, які пройшли процес реформування одними з перших. Адже перехідний період - це завжди нелегко: потрібно думати одночасно і як не втратити (а краще примножити) читацьку аудиторію, і як заробляти кошти.

20 вересня журналістки й редакторки волинських і житомирських медіа (головна редакторка газети «Селянське життя» з смт. Локачі Ірина Романюк, журналістка газети «Слово правди» з  Володимир-Волинського Тетяна Ізотова, редакторка газети «Вісті» з с. Пулин Ольга Бортнікова, редакторка газети «Древлянський край» з Коростеня Оксана Климчук) зустрілися під час відеомосту й розповіли про основні здобутки та перешкоди, а також поділилися міркуваннями щодо розвитку друкованих видань. Зокрема, говорили, наскільки важливим є якість контенту і різні засоби донесення його до аудиторії, адже орієнтуватися лише на людей старшого віку вже не можна  потрібно використовувати і соцмережі, і створювати сайти. 

Зліва направо: Ірина Романюк, Тетяна Ізотова, Богдана Стельмах

І якщо ці питання редакції вже знають, як вирішувати, проблемними залишаються співпраця з новоствореними об'єднаними громадами, а також залучення коштів із інших джерел (основним на разі є надходження від оголошень). Щодо співпраці, то рішенням може стати розміщення в газетах корисної для громад інформації. Щодо ресурсів, то і Волинський, і Житомирський прес-клуби готові надавати підтримку в залученні грантових коштів.  Важливим питанням для редакцій залишається і брак ресурсів. Одним із дієвих шляхів його вирішення може стати навчання громадських журналістів, створення факультативів, журналістських шкіл при редакціях чи на базі навчальних закладів, де молоді люди могли би і досвід здобути, і зрозуміти, чи журналістика – то їх справа. А видання отримувало б свіжий погляд на теми і нових шанувальників.


На зв'язку - житомирські колеги: Ірина Новожилова, Оксана Климчук, Ольга Бортнікова

Детальніше - у відеозаписі зустрічі

____________________

Відеоміст відбувся в рамках проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

Архів

2022
січня
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook