You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ. Про зразок позову до суду при відмові ради надати приміщення в оренду згідно з законом

На запитання відповідає медіа-юрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО. «Наша редакція пройшла шлях реформування, але рада відмовляється надати нам в оренду приміщення, в якому знаходиться редакція, з вартістю орендної плати 1 гривня. Мирним шляхом питання не вирішилося, чи не могли б ви надати зразок позову до суду?».

– Розгляд цієї категорії справ належить до юрисдикції господарських судів. Хочу звернути Вашу увагу, що ще до звернення з позовом до суду потрібно направити проект договору оренди Відповідачу, і вже після закінчення строку на його розгляд, або після отримання відмови в його укладенні, звертатися до суду.

Позовна заява

Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»  позивач має право оренди строком не менше ніж на 15 років з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій, приміщень, в яких розташовувався на час реформування редакції. Договір оренди укладається між редакцією та відповідним органом місцевого самоврядування.

Частиною 3 статті 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» встановлено, що після закінчення терміну договору оренди орендар, який належним чином виконував свої обов’язки за договором, має переважне право, за інших рівних умов, на укладення договору оренди на новий термін, крім випадків, якщо орендоване майно необхідне для потреб його власника. У разі, якщо власник має намір використовувати зазначене майно для власних потреб, він повинен письмово попередити про це орендаря не пізніше ніж за три місяці до закінчення терміну договору. Переважне право наймача на укладення договору на новий строк зазначене також в статті 777 Цивільного кодексу України та статті 285 Господарського кодексу України. Так, наведеними нормами передбачено, що орендар (наймач), який належно виконує свої обов’язки за договором оренди (найму), після спливання строку договору має переважне право перед іншими особами на укладення цього договору на новий строк.

Позивачем було отримано попередження про те, що приміщення буде використовуватися власником для власних потреб без зазначення, як воно буде використовуватися. На цю обставину звернуто увагу в Постанові Верховного Суду України від 20 квітня 2016 року – у разі, якщо майно буде знову передаватись в оренду, буде порушення власником вимог, встановлених частиною третьою статті 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна».

Позивач неодноразово повідомляв про своє право на оренду нерухомого майна, передбачене ч. 2 ст. 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»: «Приміщення, що перебувають у державній або комунальній власності, у яких на час реформування розташовувалися редакції, передаються в оренду строком не менше, ніж на 15 років, з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій. Договір оренди укладається між редакцією та Фондом державного майна України (його регіональним відділенням) або відповідним органом місцевого самоврядування».

Позивачем було направлено пропозицію укласти  договір оренди – Типовий договір оренди індивідуально визначеного (нерухомого) майна, що належить до  комунальної власності територіальної громади міста …………………….. , затверджений рішенням виконавчого комітету ……..ради ……… області від ХХ.ХХ.2000 № ХХХ , з урахуванням змін, відповідно до Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації»:

Договір

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2022
січня
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook