You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Не треба постраждалу особу запитувати про насильство щоразу...

"Не треба постраждалу особу запитувати про насильство щоразу, бо кожен раз для неї є травматичним. Вона вже дала свідчення, а далі варто спілкуватися з особами, які її супроводжують", - на цьому під час гендерної медіа-кав'ярні у Дніпрі наголосила голова громадської організації "Пані патронеса" Ганна Карпаченкова.

Цю пораду громадська активістка адресувала не лише присутнім журналісткам, а й усім іншим, хто неодноразово зверталися до неї із проханням "дати когось для інтерв'ю". Адже навіть на перший погляд "невинне" питання може спричинити сильне емоційне переживання, не кажучи вже про такі, як "а розкажіть, як він вас бив".

Організація, яку очолює пані Ганна, надає допомогу тим, хто постраждали від насильства, і ними є насамперед жінки. Вона зауважила, що медіам не варто на темі насильства вибудовувати хайп, подавати маніпулятивні заголовки і перекручувати інформацію так, що вся вина за насильство зміщується на потерпілу особу. "Якщо ми будемо підніматися на рівень тих, над ким чинять насильство, ми будемо робити насильство не таким болючим".

Видання Дніпропетровщини висвітлюють тему насильства по-різному. Як розповіла експертка з гендерного моніторингу Тетяна Сіденко, друковані ЗМІ більше уваги приділяють цій темі, подають інформацію, як протидіяти насильству і куди звертатися у випадку, якщо воно є, тоді як інтернет-видання обмежуються кримінальними повідомленнями. Загалом інтернет-видання багато уваги приділяють ДТП, злочинів, убивсті і головними дійовими особами в них є переважно чоловіки.

Зліва направо: Наталка Назарова - координаторка Дніпропетровського прес-клубу, Тетяна Сіденко - експертка з моніторингу

Те, що насильство є гендернозумовленим, свідчать і дані поліції, оприлюднені старшим інспектором відділу дільничих офіцерів поліції управління превентивної діяльності ГУ НП у Дніпропетровській області Сергієм Сторожком. За його словами, на обліку в поліції перебуває 7819 кривдників. У 1,5% випадків насильство вчиняють жінки, в 11-13% - дорослі діти над батьками, решта - це чоловіки. 

"Найчастіше про факт скоєння насильства повідомляють потерпілі особи. Це відбувається завдяки тому, що тема домашнього насильства сьогодні активно обговорюється, а кривдників починають викликати до суду і притягати до відповідальності, - вважає поліцейський. - У поліції суттєві зрушення стали відчутні, коли почала працювати програма з протидії домашньому насильству. Сьогодні всі дзвінки на 102 кваліфікують як домашнє насильство, а мобільна бригада на місці виклику вже з'ясовує деталі. Краще щоб насильство не підтвердилось, але швидко зреагувати на дзвінок, аніж не зреагувати і потім уже не було кого рятувати".

Якщо людина потерпає від насильства, або є його свідком, варто звернутися:

  • на номер поліції 102 
  • на національну "гарячу лінію" 0 800 500 335 (зі стаціонарного) або 116 123 (з мобільного)
  • на національну "гарячу лінію" для дітей та молоді 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного телефону) або 116 111 (з мобільного)
  • на урядову "гарячу лінію" 1547
  • в обласний центр соціально-психологічної допомоги
  • у громадську організацію, яка займається протидією домашньому насильству (якщо така є)

______________

Захід відбувся в межах проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів та за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

 

Архів

2022
серпня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook