You are here:
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Волинський прес-клуб

П’ятий Конкурс журналістських матеріалів на гендерну тематику оголошує імена переможців і переможиць

Тринадцять призових місць і дві спеціальні відзнаки – такими є результати П’ятого Конкурсу журналістських матеріалів, присвячених темі рівних прав і можливостей жінок і чоловіків у суспільстві, який організовує Волинський прес-клуб у партнерстві з ГО «Гендерний центр Волині».

Цьогоріч на конкурс надійшло 95 журналістських робіт – аудіо- та відеосюжетів, публікацій у друкованих та інтернет-виданнях, – які з’явилися в ефірі та були опубліковані в січні-липні 2021 року.

Із них перемогу отримали:

1) у номінації «найкращий аудіоматеріал»:

 • 1 місце – передача журналістки ТРК «НТК» Юлії Марціновської «Змінотворці. Фемінізм на Заході України» (м. Коломия, Івано-Франківська обл.)
 • 2 місце – передача журналістки Українського радіо «Херсон» (ПАТ НСТУ) Маргарити Лазник «Про це говорять. Гендерні стереотипи»;

2) у номінації «найкращий відеосюжет»:

3) у номінації «найкращий матеріал у друкованих ЗМІ»:

 • 1 місце – стаття «Дорога ціна тріумфу» заступника редактора газети «Порто-Франко» Олександра Галяса (м. Одеса);
 • 2 місце – матеріал журналістки тернопільсткої газети «Вільне життя» Світлани Шевчук «Вагітна в сорок»;
 • 3 місце – стаття «Страх і біль. Реальні історії домашнього насильства» позаштатної кореспондентки газети «Рубіжанські новини» Юлії Сабаєвої.

4) найкращий матеріал в онлайн-виданнях:

          - «Жінки у владі: як спрацювали гендерні квоти та чи активні новообрані депутатки» журналістки львівської ІА «Дивись.інфо» Валерії Печеник;

          - «Нехтує правилами пристойності»: що вирішив суд про скандальну рекламу піцерії у Рівному» заступниці головного редактора сайту «4 влада» Антоніни Торбіч.

Уже не вперше за результатами Конкурсу журі оголошує додаткові номінації. Одна з них – «матеріали у тематичних виданнях». У ній перемогу отримали:

 • 1 місце – отримало три матеріали:

         -  два із них - авторства журналістки полтавського інтернет-видання «Кolo.news» Наталки Сіробаб:
        «Як Анна Саєнко стала очільницею чернівецького Інтерполу» і
        «Сексуальні домагання впливають на рівень боєздатності армії»: як розв’язують проблему в ЗСУ»;

        -  третій - «Хапай і біжи»: як у Киргизстані викрадають жінок і називають це «традицією» тернопільської журналістки Ірини Небесної;

Матеріали опубліковані на сайті «Повага. Компанія проти сексизму в українських ЗМІ та політиці».

Спеціальні відзнаки:

      – «За актуалізацію рідко порушуваних тем» отримує журналістка Євгенія Цебрій за матеріал «Жінки, яких не видно»: куди податися колишній засудженій, якщо її ніде не чекають» (м. Тернопіль)

     – «За актуалізацію теми гендерної рівності, фемінізму та протидії сексизму» отримують:

 Щиро вітаємо журналісток і журналістів із перемогами і дякуємо всім учасницям та учасникам за увагу до проблематики!

 «Аналізуючи цьогорічні конкурсні роботи, усі ми були приємно вражені великою кількістю якісних матеріалів. Це надзвичайно тішить, адже рівень гендерної чутливості і професійної майстерності журналістів і журналісток помітно зростає, – зазначає керівниця проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», координаторка Волинського прес-клубу Богдана Стельмах. – І хоч іще трапляються стереотипні підходи до висвітлення гендерної тематики і стереотипні образи жінок, як-от «тендітна 20-річна дівчина», це вже абсолютно поодинокі випадки. Щороку нам усе важче обирати найкращих і ми запроваджуємо додаткові номінації. Щиро дякуємо всім учасницям і учасникам Конкурсу за вкрай важливі теми, які вони порушували в своїх матеріалах – сексизму, гендернозумовленого насильства, фемінізму, невидимості та стигматизації окремих груп жінок, реалізацію жінок у політиці, науці, в армії тощо. Завдяки цим матеріалам розвивається суспільство, стає більш обізнаним і менш дискримінаційним, вчиться поважати кордони і приймати різноманітність».

 До складу журі Конкурсу входили:

 • Ольга Веснянка – правозахисниця, журналістка Громадського радіо;
 • Наталка Тарасенко – голова Житомирської обласної молодіжної громадської організації «Паритет», експертка з питань гендерної рівності;
 • Богдана Стельмах – координаторка Волинського прес-клубу, керівниця проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики»;
 • Микола Ябченко – фахівець із комунікацій та управління знаннями Програми розвитку ООН, профемініст;
 • Оксана Ярош – голова ГО «Гендерний центр», гендерна експертка проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», професорка кафедри політології СНУ ім. Лесі Українки.

_________________

Конкурс журналістських матеріалів відбувся в межах проекту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів та за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

 

Архів

2022
серпня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook