You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Емансипація, фемінізм і роль жінки у суспільстві

Такою була тема неформальної зустрічі у Чернівцях 9 липня, участь у якій взяли журналістки обласних і локальних медіа, науковиці й громадські активістки.

Від часів Ольги Кобилянської до сьогодення відбулося чимало суспільно-політичних змін, однак питання економічної незалежності жінки, а отже - незалежності від чоловіка, яку активно відстоювала письменниця й мислителька, залишається актуальним. 

У музеї-садибі Ольги Кобилянської в Чернівцях

Виховувати і навчати жінку - це виховувати націю, вважала Ольга Кобилянська в той час, коли більшість жінок лишалися "при горщиках і більш нічого". Маючи лише 4 класи освіти, якої їй мало би вистачити, на думку батька, щоб вийти заміж і виховувати дітей, продовжуючи навчатися по книжках своїх братів, вона пропагувала наприкінці 19 століття ідеї свободи жінки і передала їх нам - сучасним.

Чи сприяє медіаспільнота видимості жінок у суспільстві? Якою постає жінка в журналістських матеріалах і загалом - як часто вона в них з'являється і в яких темах? Про це дискутували після відвідування музею за горнятками кави-чаю. 

За словами Тетяни Смолдирєвої - експертки з гендерного моніторингу, доцентки кафедри журналістики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, хоч за рівнем гендерної чутливості буковинські друковані та онлайн-медіа посідають другу сходинку по Україні, у текстах все ж простежується дисбаланс на користь чоловіків: жінки присутні в публікаціях лише у 30% випадків. Також трапляються і гендерні стереотипи. "Із позитивного - це суттєвий зріст вживання фемінітивів, завдяки яким жінки стали більш видимі у медіа. Тому варто більше уваги приділяти жінкам, писати про їхні здобутки, частіше цитувати їх, брати коментарі тощо", - зауважила пані Тетяна.

Як зазначила ініціаторка й організаторка зустрічі, журналістка видання "Версії" Мар'яна Антонюк, саме завдяки участі у проєкті Волинського прес-клубу вона "навчилася бачити гендер скрізь". "Ми часто просто не звертаємо уваги, в кого беремо коментарі. Зазвичай, це люди, з якими ми добре знайомі. Але варто шукати інші обличчя і зважати, аби вони були не лише чоловічими", - резюмувала журналістка.

_________________

Захід відбувається в межах проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром, Незалежною громадською мережею прес-клубів України та за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews

 

Архів

2022
серпня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook