You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Ще раз про оренду редакційних приміщень. Юридичні консультації для ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«У 2018 році після того, як наше комунальне підприємство внаслідок реорганізації стало товариством, приміщення, в якому ми перебували, було нам передано в господарське відання. Чи може наше ТОВ на даний час скористатися нормою ст. 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» щодо передачі приміщень, де розташовані редакції на час реформування, в оренду строком не менше ніж на 15 років з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій?».

– Закон України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» на сьогоднішній день чинний. При перетворенні комунального підприємства ви повинні були передати Раді цю будівлю і укласти договір оренди відповідно до частини другої статті 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Згідно з якою приміщення, що перебувають у комунальній власності, в яких на час реформування розташовувалися редакції, передаються в оренду строком не менше ніж на 15 років з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій. Договір оренди укладається між редакцією та відповідним органом місцевого самоврядування.

Якщо орган місцевого самоврядування ухиляється від укладання договору оренди,  можливо звернутися до суду з позовом. За приписами частин 3, 4, 7 статті 179 Господарського кодексу України укладення господарського договору є обов’язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов’язком для суб’єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов’язковості укладення договору для певних категорій суб’єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування. Пряма вказівка закону в цьому випадку прямо зазначена в частині 2 статті 9  Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації». Обов’язковість надання  приміщення в оренду новоствореній редакції газети є одним із видів державної підтримки реформованих засобів масової інформації.

Відповідачем буде селищна територіальна громада, яка є правонаступником в цих правовідносинах з огляду на наступне.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій» було внесено зміни до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”. Розділ V “Прикінцеві та перехідні положення” було доповнено пунктом 6-1, підпункт 4  стосується саме правонаступництва новоствореними громадами:

«4) сформована територіальна громада є правонаступником усього майна, прав та обов’язків розформованої територіальної громади з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 5 і 6 цього пункту;

Враховуючи, що ваша редакція знаходиться в приміщенні, яке займала на момент реформування на підставі відповідного рішення органу місцевого самоврядування, а також те, що частина друга статті 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» є спеціальною нормою, ніщо не перешкоджає звернутися до селищної ради для укладення договору оренди.

________________

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2021
листопада
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook