You are here:
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Волинський прес-клуб

Про зміни в договорі оренди у зв’язку з адмінреформою. Юридичні консультації з діяльності друкованих ЗМІ

На запитання відповідає медіаюрист проектів Тернопільського прес-клубу Ігор ФЕДОРЕНКО.

«Наша редакція після реформування уклала договір оренди приміщення з районною радою. В зв’язку з адмінреформою район було ліквідовано. Чи є обов’язковим прийняття радою – новим власником приміщення­, рішення про заміну сторони у діючому договорі?».

При формуванні нових територіальних громад  до них перейшло право власності на майно розформованих громад. Рада є представницьким органом місцевого самоврядування, який складається з депутатів, і відповідно до закону наділяється правом представляти інтереси територіальної громади і приймати від її імені рішення. Згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення ради з будь-якого питання приймаються на її пленарному засіданні шляхом голосування. Голова ради, відповідно до пункту 16 частини четвертої статті 42, укладає від імені територіальної громади, ради та її виконавчого комітету договори відповідно до законодавства, а з питань, віднесених до виключної компетенції ради, подає їх на затвердження відповідної ради. Представницька функція голови районної ради не надає права приймати рішення замість ради. Рада складається з депутатів, а голова ради тільки один із них. В результаті переходу права власності на орендоване майно відбудеться заміна орендодавця в договорі оренди. Для цього потрібно укласти додаткову угоду до вашого діючого договору оренди.

Таким чином, для укладення додаткової угоди рада повинна прийняти рішення: 1 – про  заміну сторони орендодавця за договором оренди нерухомого майна, 2 – про укладення додаткової угоди про заміну сторони в договорі оренди нерухомого майна.

________________

Консультації надаються в рамках виконання проекту Тернопільського прес-клубу «Сприяння медіа реформам та розвитку регіональної журналістики» за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Запитання можна попередньо надсилати на таку електронну адресу – Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 

Архів

2022
серпня
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Ресурсний центр ГУРТ


Пошук

Наша сторінка на Facebook